There is no translation available.

Od kilku lat można przyjmować do oddziałów przedszkolnych  przy szkołach podstawowych zwanych inaczej   oddziałami  „0”  dzieci  3,4,5 i 6 letnie.  W naszych szkołach podstawowych w miejscowościach w których nie ma przedszkola ta forma opieki nad dziećmi znalazła bardzo duże zainteresowanie wśród rodziców. Liczba dzieci uczęszczających do oddziałów przedszkolnych stale wzrastała,  w związku z czym  od września 2020 roku w szkołach podstawowych w Marcówce,  Śleszowicach  i Tarnawie Dolnej zostały uruchomione dodatkowe oddziały „klasy ” dla najmłodszych dzieci. Utworzenie oddzielnych grup dla dzieci 3-4 letnich i  dzieci 5-6 letnich  jest też korzystne dla samych dzieci, ponieważ  najmłodsze dzieci spędzają w większości czas na zabawie i nauce poprzez zabawę, natomiast starsze  5 i 6 letnie dzieci więcej czasu przeznaczają na naukę.

By wprowadzić te rozwiązania koniecznym było utworzenie nowych sal  przeznaczonych dla  dodatkowej grupy dzieci.  W szkole podstawowej w Śleszowicach i Tarnawie Dolnej udało się odpowiednio przebudować    pomieszczenia  szkoły w wyniku czego powstały nowoczesne sale i łazienki dostosowane do potrzeb dzieci w wieku przedszkolnym.

W Marcówce koniecznym była realizacja znacznie większej inwestycji, bo jedynym rozwiązaniem było utworzenie sali wraz z sanitariatami na parterze budynku dawnego ośrodka wczasowego. By uzyskać odpowiednią wysokość obniżona została posadzka, wymieniona została stolarka okienna wraz z drzwiami zewnętrznymi, zamontowano sufit podwieszany, powstały nowe sanitariaty i wybudowano podjazd dla niepełnosprawnych. Całość została połączona korytarzem z budynkiem szkoły i  wykończona w jasnych kolorach.