There is no translation available.

Piłka nożna jest zdecydowanie najpopularniejszą formą działalności sportowej na terenie Gminy Zembrzyce. Obecnie w naszej gminie są 3 kluby sportowe. Dzięki prężnie działającym działaczom klubowym i wsparciu działań z zakresu kultury fizycznej i sportu, odbywają się zajęcia sportowe dla młodzieży.

 

LKS Garbarz Zembrzyce

Początki zembrzyckiego klubu sportowego sięgają lat 20-tych XX wieku. Pierwsze mecze młodzież zembrzycka rozgrywała na publicznych pastwiskach. W 1935 roku powołano do życia klub sportowy – „Garbarz” istniejący do dziś. W 1946 roku na miejscu dworskich stawów powstał stadion, na którym do dziś rozgrywają się wszystkie mecze. Obecnie możemy poszczycić się jednym z najpiękniej położonych na terenie powiatu suskiego stadionów sportowych.

 lks garbarz zembrzyce

LKS Tarnawianka

Klub sportowy w Tarnawie Dolnej działa od 1953 roku. Poszczycić się może własnym stadionem, w pięknym zakątku Tarnawy Dolnej. Podobnie jak w pozostałych klubach Gminy Zembrzyce, również w Tarnawie działacze klubowi z ogromnym zapałem podchodzą do aktywizacji młodzieży, widząc w niej szansę na przyszłość.

 lks tarnawianka

LKS Błyskawica Marcówka

Zapaleni pasjonaci sportu w Marcówce w roku 1958 utworzyli klub LZS -,,Błyskawica”. Do 1983 roku piłkarze z Marcówki korzystali z boisk w Zembrzycach i Tarnawie, obecnie mają własny stadion z zapleczem połączonym z siedzibą OSP. Seniorzy to głownie wychowankowie klubu, bo głównym celem zarządu jest praca z dziećmi i młodzieżą.

 lks blyskawica marcowka