There is no translation available.

W dniu 2 kwietnia br. w Białce Tatrzańskiej Łukasz Palarski - Wójt Gminy Zembrzyce uczestniczył w uroczystym przekazaniu promes, w związku z rozstrzygnięciem konkursów Województwa Małopolskiego.
W ramach naboru „Małopolskie Świetlice Wiejskie 2024” Gmina Zembrzyce uzyskała dofinansowanie z Województwa Małopolskiego na zakup wyposażenia do świetlicy w wysokości 29 400 zł, koszt całego zadania to 42 000 zł.

Świetlica wiejska w Tarnawie Górnej organizuje różnorodne zajęcia kulturalne, rozrywkowe i integracyjne dla dzieci i dorosłych. Jest to małe centrum kulturalne, gdzie mieszkańcy mogą w atrakcyjny sposób spędzać wolny czas. Ponadto w świetlicy są organizowane stałe zajęcia dla dzieci, dzięki którym poprzez zabawy, gry i wspólne prace dzieci zdobywają nowe umiejętności i uczą się współdziałania z innymi.
Pozyskane środki przeznaczone będą między innymi na zakup: telewizora multimedialnego, 5 komputerów stacjonarnych, stołu do ping ponga, piłkarzyków oraz ławek, a ponadto świetlica wzbogaci się o maszynę do popcornu i wyposażenie kuchni.

Realizacja zadania „Doposażenie świetlicy wiejskiej w Tarnawie Górnej” podniesie standard świetlicy. Nowy sprzęt pozwoli na organizację w świetlicy atrakcyjnych zajęć, które z pewnością wpłyną na aktywizację społeczną i integrację mieszkańców.