Gmina Zembrzyce z sukcesem  wnioskowała o środki  finansowe w ramach rządowego programu  Posiłek w szkole i w domu – moduł 3.

Wójt Gminy Zembrzyce złożył wniosek  w  tegorocznej edycji dla 3 szkół tj. dla

• Zespołu  Szkół w Zembrzycach  w wysokości 80 000 zł – na doposażenie kuchni i poprawę standardu funkcjonującej stołówki szkolnej (własnej kuchni i jadalni) oraz doposażenie stołówki,
  • Szkoły Podstawowej w Śleszowicach i Szkoły Podstawowej w Marcówce po 25 000  zł – na adaptację, poprawę standardu i wyposażenie pomieszczeń przeznaczonych do spożywania posiłków (jadalni)

Dofinansowanie o wartości 80 000 zł pozyskane w ramach dotacji na doposażenie  i poprawę standardu funkcjonowania stołówki szkolnej  ( kuchnia i jadalnia)   trafi do Zespołu Szkół w Zembrzycach.

W ramach zadania organ prowadzący zapewnia 20% wkładu własnego.

Ogólna kwota wyniesie 100 000 zł .

Głównym założeniem jest zakup między innymi: pieca konwekcyjnego , naleśnikarki, obieraczki do ziemniaków, zamrażarki, taboretu gazowego, zmywarki, stołów produkcyjnych ze stali nierdzewnej oraz  doposażenie w zastawę stołową , krzesła , stoliki na jadalnię itp.

Zadanie będzie realizowane do końca 2021 roku.

Program posiłek w szkole  Program posiłek w szkole  Program posiłek w szkole