Gmina Zembrzyce uruchamia inicjatywę skierowaną do mieszkańców w postaci bezpłatnych zajęć ruchowych, poprawiających sprawność i kondycję fizyczną. Od stycznia 2024 roku zajęcia ruchowe będą się odbywać w Gminnym Centrum Kultury i Czytelnictwa w Zembrzycach.

Zajęcia oferują uczestnikom możliwość poprawy kondycji fizycznej, zapewniają relaks po intensywnym dniu, ale również mogą być sposobem na nawiązywanie nowych relacji społecznych.

Terminy i godziny zajęć:

  • Joga (wtorki): 18:15 - 19:15
  • Pilates (czwartki): 18:15 - 19:15

Znaczenie Jogii i Pilatesu:

Pilates: Pilates to system treningu opracowany przez Josepha Pilatesa, który skupia się na wzmocnieniu mięśni centralnych, poprawie postawy i kontroli oddechu. Jest doskonałym narzędziem do budowania siły, elastyczności i równowagi.
Joga: Joga, znana również jako "sztuka życia", to starożytna praktyka fizyczna i umysłowa, mająca korzenie w Indiach. Skupia się na harmonii ciała i umysłu. Zajęcia jogi mogą pomóc w poprawie elastyczności, siły mięśniowej oraz w redukcji stresu.

Kto może wziąć udział? Zajęcia są skierowane do osób dorosłych, niezależnie od poziomu zaawansowania czy wcześniejszego doświadczenia w jogii czy pilatesie. Instruktorzy dostosują poziom trudności do potrzeb uczestników, umożliwiając każdemu korzystanie z dobrodziejstw tych form aktywności fizycznej.

Zapraszamy zainteresowanych mieszkańców do aktywnego i systematycznego udziału w tych zajęciach.