umwm logo ok

Projekt współfinansowany ze środków Województwa Małopolskiego

12 października br. w Urzędzie Gminy w Zembrzycach odbyło się uroczyste przekazanie odzieży specjalistycznej zakupionej dla jednostek OSP Marcówka, OSP Śleszowice i OSP Tarnawa Dolna. Dzięki pozyskanemu dofinansowaniu ze środków Województwa Małopolskiego w ramach konkursu „Małopolskie OSP 2023- zakup odzieży specjalistycznej, zestawów PSP R1, noszy ratowniczych” każda z w/w jednostek OSP została doposażona w środki ochrony osobistej strażaków tj. ubrania specjalne, buty, kominiarki, hełmy i rękawice (w ilości po 2 szt. każdego z w/w sprzętu na jednostkę). Uroczystego przekazania dokonał Wójt Gminy Zembrzyce w asyście Pani Danuty Kawy - Radnej Województwa Małopolskiego. Wartość zadania wyniosła 37077,06 zł, z czego 15000 zł pochodziło z budżetu Województwa Małopolskiego, a 22077,06 zł to wkład własny Gminy Zembrzyce. Zakupiona odzież specjalistyczna pozwoli strażakom na prowadzenie działań w sposób bezpieczny oraz poprawi jakość pracy strażaków.

Zdjęcie z uroczystego wręczenia strojów dla strażakó. z tyłu logo gminy zembrzyce i województwa małopolskiego. z przodu rozłożone na stole otrzymane stroje bojowe. Za stołem od lewej stoją: Łukasz Palarski - Wójt Gminy Zembrzyce, Krzysztof Matyszkowicz - OSP Marcówka, Danuta Kawa, Grzegorz Nieciąg - OSP Śleszowice, Andrzej Żurek - OSP Śleszowice, Stanisław Gaura - OSP Tarnawa Dolna.