Nadszedł długo wyczekiwany moment dla wszystkich uczniów. W piątek 23.06.2023 r. oficjalnie zakończył się kolejny rok szkolny. Dla niektórych był on trudny, dla innych pełen wyzwań i sukcesów, nowych doświadczeń. Po raz ostatni w tym roku szkolnym dyrekcja, nauczyciele i uczniowie spotkali się, aby uroczyście zakończyć miniony rok oraz nagrodzić tych uczniów, którzy przez dziesięć miesięcy ciężkiej pracy zasłużyli na wyróżnienie.
We wszystkich szkołach odbyły się uroczystości, podczas których uczniowie otrzymali świadectwa. Na najlepszych czekały wyróżnienia i nagrody.
W uroczystościach zakończenia roku szkolnego brali udział Wójt Gminy Zembrzyce Łukasz Palarski, Kierownik Centrum Obsługi Szkół Elżbieta Paleczna oraz inni zaproszeni goście.
Pan Wójt złożył podziękowania dla nauczycieli, rodziców i wszystkich pracowników szkół za wyrozumiałość, cierpliwość i trud włożony w wychowanie oraz nauczanie dzieci i młodzieży. Dziękował również uczniom gratulując im sukcesów w nauce i osiągnięć. Absolwentom klas ósmych życzył dostania się do wymarzonych szkół, rozwijania pasji, wielu pięknych chwil w życiu oraz udanych wakacji.

W dwóch szkołach uroczystości tego dnia była przeplatana niecodziennymi momentami. Były to pożegnania odchodzących nauczycieli i pracownika obsługi szkoły, którzy odchodzili na emeryturę. Tworzyli oni naszą społeczność niekiedy przez wiele, wiele lat.
W Zespole Szkół w Zembrzycach na emeryturę przeszła Pani Władysława Mirocha nauczycielka przedszkola i Pani Stanisława Adamek sekretarka, w Szkole Podstawowej w Marcówce nauczycielka Pani Beata Bebak. Podziękowania i wyrazy uznania za wieloletnią pracę złożyli Pan Wójt, Dyrektorzy Szkół, Kierownik Centrum Obsługi Szkół, przedstawiciele Rady Rodziców, Rady Pedagogicznej, pracownicy szkoły oraz uczniowie. Życzono, aby wszystkie plany i marzenia odkładane na później nareszcie znalazły czas na ich realizację.
Pożegnano również ks. wikariusza Michała Soczyńskiego, który został zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Zembrzycach i tym samym zmienia szkołę, w której uczył katechezy.

Wszystkim życzymy wspaniałych wakacji i zasłużonego odpoczynku.