Bezpłatne usługi rehabilitacyjne w Zembrzycach w 2021 roku

Wójt Gminy Zembrzyce informuje o możliwości korzystania przez mieszkańców Gminy Zembrzyce z bezpłatnych profesjonalnych usług rehabilitacyjnych,  wykonywanych w Domu Wczasowo Rehabilitacyjnym w Zembrzycach – Zembrzyce nr 433.

Warunkiem skorzystania z usług jest posiadanie wystawionego przez lekarza skierowania na zabiegi. By się zarejestrować należy dzwonić pod nr telefonu  33 877 0765 lub 662 015 868, można kontaktować się także przez adres e-mail: dwr.zembrzyce@caritas.pl. Obok świadczeń rehabilitacyjnych pacjenci otrzymują informację na temat profilaktyki danego schorzenia i zasad prowadzenia dalszej rehabilitacji w domu.

W związku z epidemią koronawirusa zabiegi wykonywane są w zaostrzonym reżimie sanitarnym. Pacjenci muszą mieć maseczkę i rękawiczki, po każdorazowym przyjęciu pacjenta wprowadzona jest 15 minutowa przerwa w celu dezynfekcji i wietrzenia pomieszczeń. Przed i po zabiegu przeprowadzana jest dezynfekcja rąk. Pacjenci proszeni są o przybywanie na zabiegi terminowo na umówioną wcześniej godzinę.

Wprowadzone procedury sanitarne związane z epidemią koronawirusa wymogły zmiany w organizacji przyjmowania pacjentów, zmniejszona została liczba obsługiwanych dziennie osób, ale dzięki temu zabiegi rehabilitacyjne są wykonywane.

To już kolejny rok współpracy Gminy Zembrzyce z  Caritas Archidiecezji Krakowskiej, dzięki której mieszkańcy poprzez rehabilitację mogą dbać o swoją sprawność i zdrowie. Na realizację tego zadania w 2021 roku  Wójt Gminy Zembrzyce przyznał Caritas Archidiecezji Krakowskiej dotację w wysokości 30 000 zł.

Dodano w dziale Aktualności 20 dni temu