W ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości w dniu 11.11.2022 r. Wojskowe Centrum Rekrutacji w Nowym Targu jako współorganizator zaprasza wszystkich chętnych do wzięcia udziału w WOJSKOWEJ GRZE TERENOWEJ, która odbędzie się w Ośrodku Biathlonowym Kościelisko – Kiry (Groń 11, 34 – 511 Kościelisko).

W grze, zgodnie z regulaminem, biorą udział drużyny 3-5 osobowe, które będą uczestniczyć w kilku konkurencjach takich jak: Quiz historyczny, topografia, pierwsza pomoc, rzut granatem, budowa schronienia, saper, strzelectwo, maskowanie, zgadywanka co ma żołnierz w plecaku oraz konkurencjach sportowych. Rejestracja drużyn (tel. 693820335) od 27 października do 11 listopada. Każda z drużyn uczestniczących w grze otrzyma indywidualny termin i czas rozpoczęcia gry oraz po zakończeniu gry dyplom uczestnictwa.

Dodatkowo podczas gry dostępny będzie rekruter WCR, z którym będzie można porozmawiać o nowych formach pełnienia służby wojskowej, a nawet złożyć wniosek o przyjęcie do niej. Będzie także poczęstunek w formie wojskowej grochówki.

Więcej informacji na temat Wojskowej Gry Terenowej można uzyskać na stronie internetowej WCR w Nowym Targu.

Narodowe Święto Niepodległości. Mariusz Błaszczak Wicepremier, Minister Obrony Narodowej zaprasza na Wojskową Grę Terenową 11 listopada 2022 roku w Zakopanem. Pokonaj trasę z mapą i kompasem, zbuduj schronienie i rozpal ognisko. Spróbuj złożyć broń i rzuć granatem. Zobacz jak działa wykrywacz metali, naucz się maskowania, ćwicz z żołnierzem sportowcem. Wygraj wojskowy quiz z nagrodami, poczęstuj się grochówką. Szczegóły: www.mon.gov.pl