Gmina Zembrzyce otrzymała dofinansowanie w wysokości 10 000 zł z budżetu Województwa Małopolskiego na realizację działań w ramach inicjatywy ,,Małopolski Dzień Dziecka 2026". Pozyskane środki stanowią istotne wsparcie dla naszej gminy i umożliwią one przygotowanie wartościowych przedsięwzięć skierowanych do dzieci. Głównym celem spotkań będzie stworzenie atrakcyjnych, bezpiecznych i ogólnodostępnych form spędzania czasu, które będą sprzyjały aktywności, rozwojowi oraz integracji najmłodszych mieszkańców.
Już 23 maja 2026 r. Joanna Stypuła Wójt Gminy Zembrzyce, zaprasza wszystkie dzieci z terenu Gminy Zembrzyce na wyjątkowe święto pełne radości, zabawy i niezapomnianych atrakcji.
Miejsce: Teren Centrum Rekreacji i Wypoczynku nad potokiem Paleczka w Zembrzycach.
Plan wydarzenia:
- 15:00 - Dmuchańce, Słodki Kącik
- 21:00 - Kino Letnie - film ,,Był sobie pies".
Będzie to doskonała okazja, aby spędzić razem czas, poznać nowych przyjaciół i celebrować dziecięcą radość. Zapraszamy do wspólnego świętowania Małopolskiego Dnia Dziecka w Gminie Zembrzyce.
Patronat Honorowy: Łukasz Smółka Marszałek Województwa Małopolskiego.
Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.




