W ostatnich miesiącach wykonano udrożnienie i wyczyszczenie wałów przeciwpowodziowych w Zembrzycach. Wały zostały oczyszczone z gałęzi, drzew i zarośli, co pozwala na ich prawidłowe funkcjonowanie.
Prace zostały wykonane:
- I etap wzdłuż rzeki Skawy – prace od obwodnicy do GZWIK wykonane w 2024 roku
- II etap wzdłuż potoku Paleczka do granicy z Budzowem – prace wykonane w 2025 roku.
Wójt Gminy Zembrzyce Joanna Stypuła serdecznie dziękuje przedstawicielom PGW Wody Polskie za przeprowadzenie akcji. Szczególne podziękowania kieruje do:
- Pana Wojciecha Kozaka - Dyrektora Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Krakowie,
- Pana Mieczysława Krzyżanowskiego – Dyrektora Zarządu Zlewni w Żywcu,
- Pana Pawła Franczaka - Kierownika Zbiornika Wodnego Świnna Poręba.
W obliczu zagrożeń związanych z ekstremalnymi warunkami pogodowymi, dbałość o nasze zbiory wodne i odpowiednie zabezpieczenie przed powodziami ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa mieszkańców oraz ochrony cennych zasobów naturalnych.
Zdjęcia: PGW Wody Polskie, UG Zembrzyce



