Celem projektu jest wypracowanie oraz przetestowanie innowacyjnych rozwiązań, służących poprawie jakości życia osób starszych (60+) i ich opiekunów. Realizowane działania mają przyczynić się to do włączenia tych grup w obszar życia społecznego, zawodowego, cyfrowego i każdego innego, z którego obecnie te osoby nie korzystają w pełni.
Rodzaj wsparcia:
DOTACJA
Finansowanie:
ZALICZKA
Wysokość wsparcia:
100%, maks. 90.000 zł.
Wkład własny:
0%.
Partner zagraniczny:
Składanie wniosków przez internet:
TAK
Kto może złożyć wniosek?
- Co najmniej dwie osoby fizyczne.
- Co najmniej dwie osoby fizyczne we współpracy z instytucją/firmą/organizacją.
- Instytucja/firma/organizacja delegująca swojego pracownika.
- Partnerstwa instytucji/firm/organizacji (lider i partnerzy) wskazujące osoby reprezentujące partnerstwo.
Pomysłodawca nie musi mieć osobowości prawnej.
Instytucje, organizacje oraz firmy mogą przystąpić do inkubatora pod warunkiem, że prowadzą swoją działalność na terenie Polski.
Na co można uzyskać wsparcie?
W projekcie prowadzony jest inkubator innowacji społecznych, którego celem jest wypracowanie, przetestowanie innowacyjnych rozwiązań, służących poprawie jakości życia osób starszych (60+) i ich opiekunów.
Realizowane działania mają przyczynić się do włączenia tych grup w obszar życia społecznego, zawodowego, cyfrowego i każdego innego, z którego obecnie te osoby nie korzystają w pełni. Pomysły na rozwiązania będą inkubowane w jednym z czterech obszarów:
- Projektowanie późnej dorosłości – jak poprawiać jakość codziennego życia na dalszych etapach wieku dojrzałego, w jaki sposób osoby w wieku dojrzałym mogą być włączane w życie społeczne w sferze zawodowej, kulturalnej i lokalnej.
- Społeczne sieci wsparcia – jak uruchamiać lokalne i sąsiedzkie sieci wsparcia na rzecz osób starszych i/lub ich opiekunów, by zmniejszać poczucie osamotnienia i zwiększać ich dobrostan i integrację społeczną.
- Uspołecznienie instytucji – w jaki sposób instytucje/organizacje/firmy mogą bardziej podmiotowo traktować osoby starsze, mieć dostosowaną ofertę dla tych osób oraz jak partycypacyjnie projektować i wdrażać wysokiej jakości usługi społeczne, kulturalne, zdrowotne i inne oraz ułatwiać dostęp do nich.
- Nowi sąsiedzi – jak wspierać integrację społeczną i poprawiać warunki życia starszych migrantów i uchodźców w Polsce oraz ich rodzin i opiekunów.
W każdej opcji nastąpi zgłoszenie w ramach ww. 4 obszarów.
Każdy ze wspomnianych obszarów otrzyma szeroką podbudowę merytoryczną – dotyczącą zaktualizowanych wyzwań i dostępną dla wszystkich aplikujących na stronie inkubatora w zakładce Baza Wiedzy.
Informacje dodatkowe:
Realizatorami projektu są PCG Polska Sp. z o.o. oraz Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”.
Projekt jest dofinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Plus.
Cel: wypracowanie oraz przetestowanie innowacyjnych rozwiązań, służących poprawie jakości życia osób starszych (60+) i ich opiekunów.
Realizowane działania mają przyczynić się to do włączenia tych grup w obszar życia społecznego, zawodowego, cyfrowego i każdego innego, z którego obecnie te osoby nie korzystają w pełni.
Komisja złożona z pracowników inkubatora oraz ekspertów zewnętrznych dokona wyboru 30 najlepszych rozwiązań na podstawie określonych kryteriów, a ich autorzy otrzymają granty.
Termin składania wniosków:
7 listopada 2024
Źródło/Więcej informacji: Strona internetowa projektu, https://granty.pl/451133/?mc_cid=cfd5ecd0c3&mc_eid=94d9f89fea