There is no translation available.

Opis konkursu:

Celem konkursu jest wspieranie wychowania patriotycznego dzieci i młodzieży, kształtowanie dumy narodowej, rozbudzenie wśród młodych ludzi zainteresowania historią Polski ze szczególnym uwzględnieniem polskich symboli narodowych – flaga, godło, hymn, kształtowanie świadomości i postaw obywatelskich wśród młodego pokolenia, propagowanie wartości takich jak: wolność, niepodległość, poszanowanie ojczyzny. Projekty, które zostaną sfinansowane w ramach otwartego konkursu ofert, mają na celu nawiązywać do przyszłorocznej rocznicy 1000 – lecia Korony Królestwa Polskiego i koronacji Bolesława Chrobrego na Króla Polski.

Przewiduje się sfinansowanie następujących zadań:

1) organizacja co najmniej 2 wydarzeń/konkursów/warsztatów o charakterze historyczno-patriotycznym, wpisanych merytorycznie w przyszłoroczny rok obchodów 1000- lecia Korony Królestwa Polskiego i koronacji Bolesława Chrobrego na Króla Polski, co przypieczętowało istnienie Państwa Polskiego jako niepodległego królestwa. Wspomniane powyżej działania mają na celu przybliżenie dzieciom i młodym ludziom tego jakże istotnego historycznego wydarzenia, a także wprowadzić młodych Małopolan w rok obchodów. Podczas tych wydarzeń/konkursów/warsztatów oferenci są zobowiązani do rozpowszechniania materiałów promujące polskie symbole narodowe (np. biało-czerwone chorągiewki, kotyliony, ulotki zawierające treści dotyczące obchodów 1000-lecia Korony Królestwa Polskiego)

Oczekiwany i obligatoryjny rezultat konieczny do osiągnięcia przy realizacji zadań z powyższego punktu:

  • wskaźnik osiągnięcia założonego rezultatu: udział co najmniej 20 uczestników z województwa małopolskiego;
  • rekomendowany sposób monitorowania rezultatu/źródło informacji o osiągnięciu wskaźnika informacja o czasie i miejscu wydarzenia/konkursu/warsztatu wraz z informacją o liczbie uczestników oraz dostarczenie dokumentacji fotograficznej (niepozwalającej na identyfikację osób trzecich).

Zlecenie ww. zadań odbywać się będzie w formie powierzenia realizacji zadania wraz z udzieleniem dotacji na sfinansowanie ich realizacji.

Zarząd Województwa Małopolskiego przeznacza na realizację zadań wybranych w ramach otwartego konkursu w 2024 r. środki finansowe do łącznej kwoty 150 000 zł (słownie: sto pięćdziesiąt tysięcy złotych 00/100).

Do konkursu mogą być składane oferty zadań, których realizacja rozpoczynać się będzie nie wcześniej niż 01.10.2024 r., a kończyć nie później niż 13.12.2024 r.
Ze środków dotacji pokrywane mogą być jedynie koszty poniesione w terminie realizacji zadania określonym w umowie, jednak nie wcześniej, niż od dnia zawarcia umowy i nie później niż do terminu zakończenia realizacji zadania, określonego w umowie. Z innych środków finansowych pokrywane mogą być koszty poniesione w terminie realizacji zadania określonym w umowie.

Warunkiem ubiegania się o dotację na realizację zadania jest prawidłowe złożenie oferty na zasadach określonych w niniejszym Ogłoszeniu na obowiązującym wzorze określonym rozporządzeniem Przewodniczącego Komitetu do spraw Pożytku Publicznego z dnia 24 października 2018 r. w sprawie wzorów ofert i ramowych wzorów umów dotyczących realizacji zadań publicznych oraz wzorów sprawozdań z wykonania tych zadań . Wzór oferty stanowi załącznik nr 1 do niniejszego ogłoszenia.

Składanie ofert odbywa się dwuetapowo:

  1. Wersję elektroniczną oferty należy złożyć za pośrednictwem systemu (generatora) dostępnego na stronie internetowej pod adresem www.pozarzadowa.malopolska.pl w terminie do dnia 17.10.2024 roku do godz. 23.55,
  2. Oferent zobowiązany jest także w terminie do dnia 18.10.2024 roku do godz. 16.00 dostarczyć wydruk wygenerowanej i podpisanej przez osoby upoważnione wersji oferty (tożsamej z wersją elektroniczną), złożonej wcześniej w generatorze wraz z obowiązkowymi załącznikami, o których mowa w ust. 7 bezpośrednio do siedziby urzędu (pod jeden z adresów wskazanych w ust. 5) lub za pośrednictwem operatora pocztowego na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Departament EK, ul. Racławicka 56, 30-017 Kraków.
    O zachowaniu terminu decyduje data wpływu wersji elektronicznej w systemie oraz dokumentów do wskazanych poniżej siedzib urzędu, potwierdzona pieczęcią wpływu (a nie data stempla nadania pocztowego).

Termin uznaje się za zachowany, jeśli oferta w obydwu wersjach (elektronicznej i papierowej) zostanie złożona zgodnie z terminami określonymi w ust. 2.

Dzienniki Podawcze Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego znajdują się:

  • w Krakowie przy ul. Racławickiej 56 lub ul. Basztowej 22;

oraz w Agendach Zamiejscowych Urzędu Marszałkowskiego:

  1. w Nowym Sączu - ul. Jagiellońska 52;
  2. w Oświęcimiu - ul. Górnickiego 1;
  3. w Tarnowie - al. Solidarności 5-9;
  4. w Nowym Targu - al. Tysiąclecia 44;
  5. w Miechowie - ul. Sobieskiego 4;
  6. w Zakopanem – ul. Kościeliska 7.
  7. w Suchej Beskidzkiej - ul. J. Piłsudskiego 23.

Dla osób, które posiadają kwalifikowany podpis elektroniczny lub profil zaufany dopuszcza się składanie oferty w formacie pdf zamiast jej papierowej wersji za pośrednictwem Elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej ePUAP dostępnej pod adresem https://epuap.gov.pl/ na adres skrytki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego: /947ts6aydy/SkrytkaESP z wykorzystaniem Pisma ogólnego do podmiotu publicznego i wpisaniem w temacie: „Kocham Polskę!” (decyduje data wpływu na skrytkę ePUAP). Zasady realizacji spraw przez Internet dostępne są pod linkiem https://bip.malopolska.pl/umwm,m,2852,zalatw-sprawe-przez-internet.html.https://bip.malopolska.pl/umwm,m,2852,zalatw-sprawe-przez-internet.html. Oferty muszą zostać podpisane elektronicznie (tj. podpis kwalifikowany, profil zaufany lub e-dowód) przez osoby upoważnione do składania oświadczeń woli w imieniu Oferenta. UWAGA! Skan podpisu nie jest podpisem elektronicznym.

Kogo dotyczy?

Zlecenie zadań i udzielenie dotacji następuje z zastosowaniem przepisów art. 16 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (zwanej dalej UoDPPioW) i przepisów ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych .
O przyznanie dotacji na realizację zadania mogą ubiegać się organizacje pozarządowe, zgodnie z art. 3 ust. 2 oraz podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 UoDPPioW oraz stowarzyszenia zwykłe zgodnie z ustawą z dnia 7 kwietnia 1989 r. Prawo o stowarzyszeniach, zwane dalej „Oferentami” jeśli ich cele statutowe są zgodne z obszarem, celami i założeniami konkursu, w jakim realizowane jest zadanie

Wymagane dokumenty:

Do oferty w wersji składanej w systemie (generatorze) oraz w wersji podpisanej, którą składa się w formie papierowej lub za pośrednictwem ePUAP należy dołączyć następujące załączniki:

  1. aktualny dokument stanowiący o podstawie działalności Oferenta/Oferentów, potwierdzający status prawny i umocowanie osób go reprezentujących:
    1. w przypadku fundacji, stowarzyszeń oraz spółdzielni socjalnych – aktualny (tzn. zgodny ze stanem faktycznym) wydruk z Krajowego Rejestru Sądowego;
    2. w przypadku kościelnych osób prawnych – aktualne zaświadczenie o osobowości prawnej parafii/zakonu oraz aktualne upoważnienie dla proboszcza/przeora do reprezentowania parafii/zakonu i zaciągania zobowiązań finansowych;
    3. w przypadku pozostałych podmiotów, które nie podlegają rejestracji w Krajowym Rejestrze Sądowym – inny dokument właściwy dla Oferenta/Oferentów. Jeśli ofertę składa stowarzyszenie zwykłe dokumentem właściwym będzie wypis z ewidencji zawierający następujące dane: nazwę stowarzyszenia, cel działania, adres siedziby, reprezentację stowarzyszenia, informację o statusie OPP;
    4. kopię umowy lub statutu spółki potwierdzoną za zgodność z oryginałem – w przypadku, gdy oferent jest spółką prawa handlowego, o której mowa w art. 3 ust. 3 pkt 4 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.
  2. inne dokumenty, jeśli są wymagane, np.:szczególne upoważnienie osób do reprezentowaniaOferenta/Oferentów, terenowe oddziały organizacji (nieposiadające osobowości prawnej) mogą złożyć wniosek wyłącznie za zgodą zarządu głównego organizacji (tj. na podstawie pełnomocnictwa rodzajowego udzielonego przez zarząd główny), w przypadku złożenia oferty wspólnej, o której mowa w Rozdziale III ust. 6 niniejszego regulaminu należy załączyć do oferty wspólnej umowę zawartą pomiędzy podmiotami składającymi ofertę wspólną;
  3. oferenci, którzy są w trakcie zmian statutowych, powinni złożyć kopię uchwały o zmianie statutu wraz z kopią (pierwszej strony) złożonego wniosku o zmianę danych w KRS.
  4. aktualny statut Oferenta, jeśli załączona ewidencja nie zawiera informacji dotyczącej osób, które go reprezentują w ramach ważności oświadczeń woli dotyczących praw i obowiązków majątkowych podmiotu.

Oświadczenie dotyczące wymagań służących zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami, które zostaną zapewnione w ramach realizacji zadania publicznego stanowiące załącznik do oferty/aktualizacji oferty do oświadczenia.

Załączniki muszą spełniać wymogi ważności, tzn. muszą być podpisane przez osoby uprawnione: w przypadku załączników składanych w formie kserokopii, każda strona załącznika winna być potwierdzona za zgodność z oryginałem i opatrzona datą przez osoby uprawnione. Jeżeli odpis z KRS (Krajowego Rejestru Sądowego) został wydrukowany ze strony https://ekrs.ms.gov.pl/. Oferent nie musi poświadczać za zgodność z oryginałem odpisu.

Więcej informacji o konkursie znajduje się w Biuletynie Informacji Publicznej UMWM.