There is no translation available.

W dniach 14–15 czerwca Gmina Zembrzyce tętniła życiem, muzyką i radością. Wszystko za sprawą Dni Gminy Zembrzyce 2025 – corocznego święta, które po raz kolejny zgromadziło mieszkańców i gości w atmosferze wspólnoty, dobrej zabawy oraz dumy z lokalnych tradycji.

Uroczystego otwarcia wydarzenia dokonała Wójt Gminy Zembrzyce Joanna Stypuła, której przemówienie wywołało entuzjazm wśród zgromadzonych. Podkreśliła znaczenie wspólnoty, pielęgnowania lokalnych wartości oraz wdzięczność wobec wszystkich, którzy swoją pracą i zaangażowaniem przyczyniają się do rozwoju gminy.

Dni Gminy Zembrzyce to nie tylko czas zabawy i wspólnego świętowania, ale także okazja do podkreślenia tego, co najważniejsze – naszej wspólnoty, lokalnej tradycji, i dumnego dziedzictwa, które razem pielęgnujemy i rozwijamy. To także moment, by podziękować wszystkim, którzy swoją codzienną pracą, zaangażowaniem i sercem przyczyniają się do rozwoju naszej gminy. Dziękuję pracownikom instytucji, organizacjom społecznym, druhom strażakom, sołtysom, radnym, nauczycielom, przedsiębiorcom oraz wszystkim mieszkańcom – to dzięki Wam Zembrzyce to nie tylko miejsce na mapie, ale przede wszystkim dom pełen wartości i życzliwości.
Dziękuję również organizatorom, sponsorom i wolontariuszom, którzy włożyli mnóstwo pracy w przygotowanie tej imprezy. Bez Was nie byłoby dzisiejszego święta! Takiej energii, jak tu – na Dniach Gminy Zembrzyce – nie ma nigdzie indziej!
Patrzę na Was i widzę jedno: wielką, piękną, kolorową społeczność, ludzi z pasją, sercem, historią i marzeniami. Ludzi, którzy wiedzą, czym jest siła lokalnej wspólnoty, ale też potrafią się bawić na 100% – i właśnie za to Was kocham!
Jestem dumna, że mogę być Wójtem tej wyjątkowej gminy. Gminy, w której nie tylko budujemy drogi i rozwijamy infrastrukturę – ale przede wszystkim budujemy relacje, zaufanie i przyszłość z sercem. – mówiła.

Po oficjalnym rozpoczęciu ruszył bogaty program artystyczno-rozrywkowy. Jednym z pierwszych punktów było rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego „Oczami mieszkańców – piękno Gminy Zembrzyce”. Następnie na scenie wystąpił Teatr Maska, prezentując spektakl dla całych rodzin.

Sporą dawkę emocji dostarczył I Turniej Sołectw o Puchar Wójta Gminy Zembrzyce. Rywalizacja była zacięta, a zwycięstwo przypadło sołectwu Zembrzyce pod przewodnictwem Sołtys Iwony Gołąbek. W tym samym czasie dzieci z entuzjazmem uczestniczyły w barwnym Festiwalu Kolorów, który dostarczył mnóstwo śmiechu i radości.

Nie zabrakło występów lokalnych artystów – szczególne uznanie publiczności zdobyło Koło Gospodyń „Mioduszyna”. Zwieńczeniem sobotniego wieczoru była zabawa taneczna z zespołem „Zgórcy”.

Niedziela również obfitowała w atrakcje. Na scenie zaprezentowały się dzieci i młodzież z Gminnego Centrum Kultury i Czytelnictwa w występach artystycznych oraz akrobatycznych, przygotowanych pod okiem instruktorów ze Szkoły Step Up Academy. Na scenie wystąpiła również grupa „Jagódki” ze Szkoły Podstawowej w Marcówce.

Kolejnym punktem programy był występ zespołu „Mało Ziemia Suska” z Suchej Beskidzkiej który zachwycił publiczność muzyką na żywo.

Gwiazdą wieczoru byli Liber & Ina oraz Dj Nasty P, którzy przyciągnęli tłumy i rozgrzali publiczność do czerwoności.

Gościem honorowym wydarzenia był Wojewoda Małopolski Krzysztof Jan Klęczar, który objął imprezę swoim patronatem i zaszczycił ją swoją obecnością. Jego osobiste gratulacje skierowane do organizatorów były wyrazem uznania dla wysokiego poziomu wydarzenia oraz jego znaczenia dla regionu.

Wieczór zakończył się efektownym Piana Party oraz dyskoteką z udziałem DJ Jaroo & Callsona z Energy 2000 – zabawa trwała do późnych godzin nocnych.

W niedzielę mieszkańcy mogli skorzystać z wyjątkowego środka transportu – ciuchci, która kursowała przez wszystkie miejscowości w Gminie Zembrzyce.

Podczas całego weekendu dostępne były liczne atrakcje towarzyszące – dmuchańce, malowanie twarzy, tatuaże brokatowe, kolorowe warkoczyki, słodki kącik dla dzieci, a także możliwość odbycia lotów helikopterem. Odbyły się również losowania atrakcyjnych nagród ufundowanych przez sponsorów – mogły w nich wziąć udział osoby, które wypełniły ankietę przygotowaną przez Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Zembrzycach. Dużym zainteresowaniem cieszyło się także stoisko Kreuzberg Kraft Kebap Filipa Chajzera, który osobiście pojawił się na wydarzeniu.

Dni Gminy Zembrzyce 2025 przejdą do historii jako czas pełen radości, wzruszeń i integracji lokalnej społeczności. Wydarzenie po raz kolejny pokazało, że Zembrzyce to miejsce, gdzie nowoczesność łączy się z tradycją, a wspólnota i gościnność mają szczególne znaczenie. Organizatorzy już teraz zapraszają na kolejną edycję – do zobaczenia za rok!