Corocznie najważniejszym akcentem obchodów rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w naszym powiecie, które angażuje mieszkańców do wspólnego świętowania i propagowania wartości patriotycznych w dziedzinie kultury, jest Festiwal Pieśni Patriotycznej „To Polska - Moja Ojczyzna”. Konkurs organizowany jest w Centrum Kultury i Filmu w Suchej Beskidzkiej pod patronatem Burmistrza Suchej Beskidzkiej i Starostwa Suskiego.

W konkursie wzięło udział 19 solistów i 15 zespołów (łącznie 198 osób). Ich występy oceniali Andrzej Peć – dyrektor Muzeum Miejskiego Suchej Beskidzkiej, etnograf, Dagmara Książe kLisicka – muzyk, pedagog oraz Michał Kowalonek – wokalista, muzyk, kompozytor. Uczestnicy z gminy Zembrzyce zaprezentowali się znakomicie. W kategorii (zespoły młodzieżowe do lat 19) II miejsce zajęli reprezentanci Gminnego Centrum Kultury i Czytelnictwa w Zembrzycach, Wiktoria Nowak i Kacper Gierat. Zaprezentowali się wykonując utwór „Jest takie miejsce taki kraj”. Do występu przygotowywani byli przez Panią Wiolettę Nowak. W kategorii (zespoły, osoby dorosłe) udział wzięli uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Zembrzycach – Caritas dla Niepodległej i zaprezentowali utwór „Uwierz Polsko”. Grupa przygotowywana przez instruktor Justynę Tokarz zajęła II miejsce. W kategorii (zespoły, osoby dorosłe) I miejsce zajęło Stowarzyszenie Zembrzyckie Koło Gospodyń „Mioduszyna” wykonując utwór „Przybyli ułani”, przygotowywany pod kierunkiem Barbary Cyganik. Wszyscy nagrodzeni wykonawcy wzięli udział w Koncercie Laureatów w dniu 11 listopada w Centrum Kultury i Filmu w Suchej Beskidzkiej i zostali nagrodzeni.

Uczestnicy Warsztatów terapii zajęciowej w Zembrzycach występują na scenie. Mają na sobie takie same koszulki z napisem Kocham Polskę. W rękach trzymają tekst piosenki.

Wiktoria Nowak i Kacper Gierat na scenie śpiewają razem piosenkę. Trzymają się za ręce i w nich mają flagę.

Panie z Zembrzyckiego Koła Gospodyń WIejskich Mioduszyna śpiewają piosenkę na konkursie. Stoją na scenie.