Najważniejszym celem tego smakowitego konkursu od lat dwudziestu jest kultywowanie tradycji kulinarnych „Podbabiogórza”. W tym roku królem stołów był kurczak, przyrządzany na wiele sposobów i z różnymi dodatkami, które swoim smakiem zaskoczyły niejednego uczestnika, ale też przypomniały niektórym dawne smaki z dzieciństwa.

Do konkursu przystąpiło 13 grup. Przygotowano potrawy typowo tradycyjne, oraz swojskie nalewki. Komisja oceniła przygotowane smakołyki w trzech kategoriach. Gminę Zembrzyce tym razem reprezentowało Stowarzyszenie „Nasza
Wieś Śleszowice”. Jako danie konkursowe Panie przygotowały tradycyjny rosół z makaronem domowym, daniem tym zdobyły III miejsce. Nasze gospodynie w regionalnych strojach pięknie prezentowały się przy suto zastawionym
stole, częstując przygotowanymi przez siebie pysznościami. Serdecznie gratulujemy!

Członkinie stowarzyszenia Nasza Wieś Śleszowice, które zdobyły III miejsce w XX Konkursie kulinarnym "O Złotą Warzechę", Na 1 planie stół z potrawami. Za stołem siedzą 3 wspomniane Panie a za nimi stoją 3 kolejne. Mają na sobie tradycyjne stroje i korale.