Szanowni Mieszkańcy Gminy Zembrzyce,
w odpowiedzi na Państwa potrzeby i liczne sygnały dotyczące problemów z parkowaniem w rejonie stacji PKP Zembrzyce, Gmina podjęła konkretne działania mające na celu poprawę dostępności parkingowej i komfortu codziennych dojazdów.
Zdajemy sobie sprawę, jak wielu z Państwa na co dzień korzysta z transportu kolejowego, dlatego jednym z naszych priorytetów stało się stworzenie dodatkowych miejsc postojowych w pobliżu stacji. W tym celu opracowaliśmy nową organizację ruchu na dotąd zamkniętym odcinku drogi biegnącej wzdłuż rzeki Skawy – między ulicami Przy Skawie a Kolejową.
W ramach podjętych prac:
- zdemontowano istniejące bariery od strony ul. Kolejowej (w rejonie starego mostu),
- wykonano nowe oznakowanie drogowe,
- wyznaczono nowe miejsca parkingowe.
Dzięki tym działaniom udało się nie tylko zwiększyć liczbę miejsc postojowych, ale także poprawić bezpieczeństwo i płynność ruchu w bezpośrednim sąsiedztwie stacji PKP. To ważny krok w kierunku usprawnienia lokalnej infrastruktury komunikacyjnej oraz podnoszenia jakości życia w naszej gminie.
Dziękuję Państwu za zgłaszane uwagi i aktywne uczestnictwo w życiu lokalnej społeczności. Razem możemy skutecznie odpowiadać na realne potrzeby mieszkańców.
Z wyrazami szacunku,
Joanna Stypuła
Wójt Gminy Zembrzyce



