LAUR BABIOGÓRSKI 2019 dla GRUPY „POKOLENIE”

W dniu 14 grudnia 2019 roku Stowarzyszenie Gmin Babiogórskich uhonorowano „LAUREM BABIOGÓRSKIM” Grupę „POKOLENIE” za całokształt działalności dającej  trwały wkład w rozwijanie i utrwalanie przesłania Jana Pawła II w następnych pokoleniach. Grupa „POKOLENIE” to zespół osób z różnych pokoleń. Jeśli brać pod uwagę rozpiętość lat między najstarszym, a najmłodszym członkiem zespołu, to jest to niemal 30 lat… Pokolenie… Drugie znaczenie, to pokolenie ludzi, którzy żyli w czasie działalności Jana Pawła II, którzy nie pozostali obojętni na Jego nauczanie i którzy chcą, aby pamięć o Nim nie gasła – Pokolenie JP II.

Grupa powstała jako niezamierzony wynik drgnienia serca – wtedy, kiedy niemal wszystkie serca świata drgnęły mocniej i smutniej – w czasie refleksji jaka narodziła się po śmierci Papieża Jana Pawła II. Trudno było pogodzić się z taką stratą, dlatego reakcja tych 8 ludzi skupiła się na tym jak oddać hołd wielkiemu Człowiekowi, wielkiemu Polakowi, wielkiemu Papieżowi. Zorganizowali koncert ku czci Jana Pawła II, który przeobraził się  w cykl koncertów tworzonych i organizowanych dwa razy do roku. Potem pojawiły się występy kolędowe, rozrywkowe, udział w imprezach charytatywnych i religijnych. Tak już ponad 14 lat… Zawsze przyświeca temu podstawowa idea – pielęgnowanie i rozpowszechnianie myśli i nauki Świętego  Jana Pawła II.

Grupę tworzą wokaliści:  Anna Lorek, Elżbieta Fidelus, Barbara Cyganik, Justyna Tokarz, Gabriela Świerk, Piotr Talaga, Halina Toma i Edward Stopa. Od lat uświetniają imprezy, a każdy koncert wywiera na słuchaczach ogromne wrażenie. Wszystko co robią jest ich spontanicznym działaniem, z pasją, radością, emocją, sprawiającą wielką przyjemność członkom grupy i publiczności. Zapewne większość mieszkańców naszej gminy i nie tylko miała okazję posłuchać ich utworów i ciekawej interpretacji nauki naszego Wielkiego Polaka Jana Pawła II.

Laur Babiogórski to wyróżnienie przyznawane przez Stowarzyszenie Gmin Babiogórskich dla zasłużonych za szeroką działalność popularyzatorską w dziedzinie kultury, regionalizmu oraz za działania na rzecz rozwoju i promocji regionu Beskidów. Gratulujemy nagrodzonym i życzymy dalszych sukcesów artystycznych.

Dodano w dziale Aktualności , Kultura 90 dni temu