SĄ ZE SOBĄ JUŻ 50 LAT! Małżeństwa z Gminy Zembrzyce z imponującym stażem zostały nagrodzone Medalami „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”.

Pół wieku temu, dwanaście par z Gminy Zembrzyce stanęło na ślubnym kobiercu. Z tej okazji 4 grudnia 2018 roku w Urzędzie Gminy Zembrzyce odbyła się uroczystość Złotych Godów, które obchodzi się po 50-ciu latach wspólnego pożycia. Było to wyjątkowe spotkanie, jako że nielicznym parom dana jest możliwość przeżycia wspólnie tak wielu lat w małżeństwie.

Pary małżeńskie świętujące 50-lecie pożycia małżeńskiego:
Barbara i Roman Czaiccy
Irena i Feliks Fluderowie
Kazimiera i Edward Kasprzyccy
Małgorzata i Jan Klisiowie
Maria i Edward Madejowie
Janina i Czesław Misiowie
Emilia i Alojzy Motowidło
Zofia i Kazimierz Nosalowie
Genowefa i Antoni Sitarzowie
Zofia i Stanisław Sitarzowie
Maria i Wojciech Włochowie
Barbara i Kazimierz Zawiłowie

Uroczystość poprowadził Wójt Gminy Zembrzyce Pan Łukasz Palarski, który podkreślił wartość jaką stanowi rodzina   i współmałżonek w podróży przez całe życie.
W podniosłych, pełnych szacunku i podziwu słowach zwrócił się do Jubilatów słowami:
,,Od czasu, gdy związaliście się Państwo węzłem małżeńskim, ślubując sobie wzajemnie miłość, wierność i szacunek małżeński minęło już wiele długich lat. Przyrzeczenia tego dotrzymaliście mimo wielu przeciwności losu. Tak liczne grono zebranych stanowi wyraz wysokiej rangi społecznej, jaką posiada rodzina w naszym społeczeństwie”.
Życzył Jubilatom jeszcze wielu lat w zdrowiu, szczęściu i w poczuciu zasłużonego zadowolenia z owoców pracowitego życia.
Do życzeń dołączyli się również przybyli goście: Dziekan i proboszcz z Parafii pw. Jana Kantego w Tarnawie Dolnej – Zbigniew Piwowar, Proboszcz z Parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Śleszowicach – Jacek Kaznowski. Przedstawiciele Urzędu Gminy: Przewodniczący Rady Gminy Zembrzyce Grzegorz Józefowski, Sekretarz Gminy Zembrzyce Danuta Smyrak oraz Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Anna Zawiła.
Zgodność pożycia małżeńskiego, trud pracy i wyrzeczeń dla dobra założonej przed 50–ciu laty rodziny docenione zostały przez władze państwowe. Dowodem tego są przyznane przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę medale „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”.
Aktu dekoracji dokonał Wójt Gminy w towarzystwie Sekretarza Gminy, Przewodniczącego Rady Gminy i Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego. Jubilaci otrzymali prezydencki medal, list gratulacyjny, kwiaty, dyplom a także upominek. W trakcie okolicznościowego spotkania nie zabrakło gratulacji, tradycyjnego „Sto lat” oraz wspomnień, którymi dzielili się Jubilaci.
Uroczystość uświetnił występ młodzieży ze Szkoły Podstawowej im. Dywizjonu 303 w Śleszowicach pod przewodnictwem Pani Katarzyny Targosz.
Złote Gody, okrągła rocznica, którą nie każde małżeństwo może się poszczycić. To dar i zaszczyt móc i umieć być z drugą osobą.
Jeszcze raz Wszystkim Jubilatom życzymy dużo zdrowia, wszelkiej pomyślności i doczekania kolejnych jubileuszy.

Dodano w dziale Aktualności 141 dni temu