Małżeństwo od 70 lat. „Kamienne Gody” Julii i Stanisława

Gratulacje oraz życzenia od przedstawicieli Urzędu Gminy Zembrzyce w dniu jubileuszu 70 lecia pożycia małżeńskiego dla Państwa Julii i Stanisława Bucałów zostały złożone przez Wójta Gminy Pana Łukasza Palarskiego i Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Panią Annę Zawiła w dniu 24 stycznia 2018 r. w domu Jubilatów.

Julia i Stanisław Bucała ślub cywilny zawarli  24 stycznia 1948 r. w Budzowie natomiast kościelny 1 lutego 1948 r. w Parafii św. Jana Chrzciciela w Zembrzycach. Pani Julia liczy sobie 91 lat, mąż 95. Jubilaci urodzili się w Zembrzycach i tutaj uczęszczali do szkoły powszechnej. Była to szkoła 6 klasowa. Pani Julia pamięta ile było uczniów w szkole. Pamięta też nazwiska nauczycieli.

Po zawarciu małżeństwa mąż pracował zawodowo najpierw w branży garbarskiej u Pana Fidelusa następnie w przedsiębiorstwie wodnym przy regulacji rzek Skawa i Wisła. Pani Julia zajmowała się domem i gospodarstwem, a także wychowywaniem dzieci.

Małżonkowie mają córkę Stanisławę, która to opiekuje się rodzicami z należytą starannością. Małżonkowie mieli też córkę Basię i syna Stanisława. Obydwoje zmarli. Jubilaci mają trzy wnuczki, wnuka i jedną prawnuczkę.

Państwo Bucałowie mimo tak zacnej rocznicy ślubu są w  dobrej kondycji, której niejedna dużo młodsza osoba mogłaby pozazdrościć. Chętnie dzielą się wspomnieniami. Cała rodzina jest zjednoczona i zżyta ze sobą.

Recepta na tak udany związek małżeński? Jubilaci uważają, że trzeba o siebie dbać, myśleć jedno o drugim, pomagać a w potrzebie nigdy nie zapomnieć o drugim człowieku. Oczywiście bywały chwile lepsze i gorsze jak w każdym małżeństwie, ale związek uważają z bożą pomocą za udany.

JESZCZE RAZ ŻYCZYMY WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO.

Dodano w dziale Aktualności 355 dni temu