ZŁOTE GODY W GMINIE ZEMBRZYCE

W dniu 05 grudnia 2012 r. 11 par z Gminy Zembrzyce świętowało Jubileusz   50-lecia pożycia małżeńskiego.

Jubilaci: Aleksandra i Eugeniusz Basiurowie, Anna i Julian Boguniowie, Maria i Marian Hubrowie, Krystyna i Stanisław Janikowie, Barbara i Jan Kopaczowie, Maria i Andrzej Moryccy, Józefa i Józef Paczkowie, Helena i Stanisław Ryszawy, Maria i Władysław Stypułowie, Helena i Józef Szczygłowie oraz Maria i Józef Szczygłowie.

Szanownych Jubilatów i zaproszonych gości powitał Wójt Gminy Zembrzyce Eugeniusz Stypuła.

Złote Gody to niecodzienna i wspaniała chwila nie tylko dla Jubilatów, Ich najbliższych i przyjaciół, ale też dla władz państwowych, samorządowych i kościelnych.

W uroczystości udział wzięli: Wójt Gminy Zembrzyce, Proboszcz Parafii Zembrzyce, Proboszcz Parafii Śleszowice Przewodniczący Rady Gminy, Sekretarz Gminy, Kierownik USC, Kierownik Gminnego Centrum i Czytelnictwa w Zembrzycach, , przedstawiciele mediów, członkowie rodzin oraz goście.

Wójt słowami do Jubilatów: „Dziękuję Wam za to, co zrobiliście dla siebie nawzajem, dla swoich rodzin, ale również dla naszej gminy” podkreślił jak ważna w życiu człowieka jest rodzina i jak ważną rolę spełnia w społeczeństwie.

Następnie głos zabrali: Przewodniczący Rady Gminy, ksiądz Parafii Zembrzyce oraz Kierownik USC. W swoich wystąpieniach gratulowali wszystkim Jubilatom, że wytrwali tak długie lata
w miłości, wierności, wzajemnym szacunku i życzliwości wobec siebie oraz życzyli im dużo zdrowia, cierpliwości i kolejnych pięknych rocznic wspólnego życia.

Po tych słowach nastąpiła uroczysta chwila odznaczenia jubilatów „Medalami Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” przyznanymi przez Prezydenta RP – Bronisława Komorowskiego oraz wręczenia listów gratulacyjnych, legitymacji, kwiatów i upominków.

Wójt w imieniu Prezydenta RP, Urzędu Gminy oraz własnym życzył Jubilatom kolejnych lat wspólnego pożycia małżeńskiego, w zdrowiu, zgodzie i pomyślności oraz zadowoleniu z dzieci
i wnuków. Dziękował Jubilatom, że zechcieli razem z nami obchodzić swoje święto – Złoty Jubileusz Małżeństwa.

Po części oficjalnej wszystkich obecnych na uroczystości zaproszono na poczęstunek.

Przy lampce szampana wzniesiono toast, życząc Drogim Jubilatom wszystkiego, co najlepsze. Padły po raz kolejny życzenia: „Dużo zdrowia  oraz doczekania Diamentowych Godów.” Odśpiewano uroczyście „Sto lat”.

O oprawę artystyczną zadbała kapela Pana Tadeusza Wojtanka.

Dla młodego pokolenia Ich Jubileusz jest wzorem do naśladowania.

Dodano w dziale Kultura , Ogólne 2595 dni temu