„W ten szczególny wieczór”- czyli jasełka w Marcówce.

Z okresem świąt Bożego Narodzenia związanych jest wiele tradycji i pięknych zwyczajów, które wprowadzają niepowtarzalną atmosferę i magię. W takiej właśnie jeszcze  świątecznej atmosferze w sobotę 18 stycznia odbyło się w Szkole Podstawowej im. Bohaterów Westerplatte w Marcówce przedstawienie jasełkowe, które zostało połączone z obchodami Dnia Babci i Dziadka.

Ponad 200 zasiadło na widowni w sali gimnastycznej. Rodzice, mieszkańcy Marcówki, zaproszeni goście, a przede wszystkim kochane babcie i dziadkowie, którzy z niecierpliwością czekali na rozpoczęcie występu małych aktorów.

W pierwszej  części spotkania przedszkolaki oraz uczniowie klas I-III  przedstawili montaż słowno-muzyczny przygotowany specjalnie dla ukochanych babć i dziadków. Zadedykowały wiersze i piosenkę wszystkim babciom i dziadkom. Hitem okazał się taniec do piosenki „Babcia tańczy rock and rolla”. Tego wyjątkowego dnia na twarzach rodziców i dziadków widoczne było wzruszenie oraz duma ze swoich dzieci i wnuków.

W drugiej części wystąpili uczniowie z klas IV-VIII  z przedstawieniem jasełkowym pt. „W ten szczególny wieczór”. Aranżacja przedstawienia, nauka ról, kolęd wymagała dużego wkładu pracy nauczycieli, począwszy od przygotowania scenariusza, przez scenografię po czuwanie nad realizacją. Jednak główną rolę odegrali uczniowie, którzy wspaniale wcielili się w swoje role. Na jasełkach można było podziwiać tradycyjne postacie, np.: trzech króli, aniołów, diabłów czy pasterzy. Wielu wzruszeń dostarczały kolędy, pastorałki. Zgromadzona publiczność po każdym występie nagradzała aktorów gromkimi brawami. Młodym artystom należą się pochwały za pokonanie tremy, wczucie się w role, a przede wszystkim za umiejętność działania w zespole, dzięki czemu wspólnie stworzyli bardzo efektowne widowisko.

Przedstawienie jasełkowe zakończyła niespodzianka -  krótki koncert kolęd  Kapeli spod Babiej Góry. Zaprezentowali oni tradycyjne pastorałki i kolędy góralskie oraz złożyli wszystkim obecnym  życzenia noworoczne.

Aktorskie popisy uczniów oklaskiwali rodzice, dziadkowie i zaproszeni goście. A wśród nich: p. Łukasz Palarski – Wójt Gminy Zembrzyce, p. Grzegorz Józefowski- przewodniczący Rady Gminy Zembrzyce, ks. Jan Kapusta – proboszcz z Zembrzyc, oraz radni : Janina Koziołek, Jan Gierat oraz Maria Kus, p. Elżbieta Paleczna i  p. Helena Porębska- sołtys z Marcówki,.

Po występie głos zabrała p. Renata Krzystoń- dyrektor szkoły, która podziękowała młodym aktorom oraz rodzicom za udział w spektaklu, nauczycielom oraz pracownikom szkoły za przygotowanie tak wspaniałego występu.

 

Dodano w dziale Aktualności 79 dni temu