Konkurs „Na najpiękniejszy ogród przydomowy” w Gminie Zembrzyce rozstrzygnięty

W związku z organizowanym Konkursem „Na najpiękniejszy ogród przydomowy” w Gminie Zembrzyce pragniemy poinformować o wynikach tego konkursu.

Po dokonaniu oględzin wszystkich zgłoszonych ogrodów komisja konkursowa postanowiła przyznać I miejsce

Pani Katarzynie Fidelus z Zembrzyc

Ogród Pani Katarzyny Fidelus wyróżnia się dużą estetyką. Poszczególne elementy ogrodu zostały tutaj bardzo dobrze z sobą skomponowane tworząc wielobarwną, malowniczą kompozycję. Własnoręcznie zrobiona przez gospodarzy altana wraz z oczkiem wodnym, w którym pluskają się piękne karasie i żółwie wodne zdaje się być swoistą oazą spokoju, zatopioną w wielobarwnym krajobrazie roślinności. Elementem zasługującym na wyróżnienie jest również oczko wodne z fontanną, otoczone starannie wypielęgnowanym skalniakiem.

Cały ogród Pani Katarzyny Fidelus jest przepiękny i starannie urządzony,
z dbałością o różnorodność gatunków roślin, elementów architektury ogrodowej, precyzyjnie z sobą dobranych, tak aby wyglądały naturalnie i stanowiły spójną całość.

Komisja przyznała również wyróżnienia dla dwóch ogrodów.

Wyróżnienie otrzymał Ogród Pani Anny Fortuna

W ogrodzie tym znajdują się piękne skalniaki i klomby, usytuowane wzdłuż estetycznie urządzonych ścieżek, w otoczeniu nienagannie przystrzyżonego trawnika. Widać tutaj  ogrom pracy i serca jakie Pani Anna wkłada w jego piękny wygląd. Każdy element wydaje się być na bieżąco pielęgnowany. Pani Anna niektórym drzewkom nadała nawet imiona członków swojej rodziny. Cały ogród tworzy elegancką i bardzo zadbaną kompozycję, składającą się z wielu gatunków pięknie dobranych ze sobą roślin.

Wyróżnienie otrzymał również Ogród Państwa Teresy i Józefa Wójciga. Ogród ten cechuje bogactwo elementów ozdobnych, co nadaje mu niepowtarzalny charakter. Na uwagę zasługuje tutaj przepięknie urządzone oczko wodne z fontanną i wielobarwnym skalniakiem. Ogród ten charakteryzuje się bogactwem gatunków roślin, przepięknie ze sobą dobranych na pomysłowo urządzonych skalnikach. Na uwagę zasługuje tutaj również staw z rybami oraz pięknie wkomponowane w krajobraz odrestaurowane urządzenia rolnicze typu pług. W ogrodzie Państwa Wójciga nie sposób nie zauważyć wkładu pracy i pasji właścicieli.

Uroczyste wręczenie nagród i dyplomów odbyło się podczas „Dni Gminy Zembrzyce” w dniu 01.06.2014 r.

 

Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie!

 

Dodano w dziale Aktualności , Ogólne 2132 dni temu