#SzczepimySię

Adres punktu szczepień w Gminie Zembrzyce. 

Przychodnia Zdrowia w Zembrzycach

Zembrzyce 541, 34-210 Zembrzyce

tel. 33 874 60 10, tel. 506 604 581

 

Jeżeli masz 70 lat lub więcej oraz posiadasz PESEL -możesz zarejestrować się na termin szczepienia. Każdy senior, który chce być zaszczepiony, a nie otrzymał terminu szczepienia, uzyska go wraz z kolejnymi dostawami szczepionek.

Rejestracji na szczepienie przeciw COVID19 możesz do-konać na kilka sposobów:

• Zgłoś się na całodobowej bezpłatnej infolinii 989

Przygotuj numer PESEL i kod pocztowy. Podaj konsultantowi swoje imię i nazwisko, PESEL i numer kontaktowy (opcjonalnie). Wybierz dokładny termin oraz miejsce szczepienia. Po rozmowie na podany numer telefonu otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia szczepienia. Jeśli nie uda Ci się połączyć z konsultantem, zostaniesz prze-kierowany do automatycznej rejestracji. Automat zaproponuje Ci kilka opcji, wybierz „Chcę zapisać się na szczepienie”. Poprosimy o numer PESEL i Twój kod pocztowy. Potem wybierzesz dla siebie dogodny termin szczepienia

JEŚLI NIE BĘDZIE WOLNEGO TERMINU:Do każdego pacjenta, który nie otrzyma terminu podczas rozmowy, konsultanci oddzwonią, gdy dostępne będą nowe terminy szczepień.

•Formularz

Jeśli nie znalazłeś wolnego terminu, wypełnij prosty formularz na https://szczepimysie.pacjent.gov.pl/ –wpisz numer pesel, kod pocztowy, adres mejla, nr telefonu. W mejlu będzie potwierdzenie rejestracji i informacja, że jeśli pojawi się nowy termin szczepienia w twojej okolicy, otrzymasz wiadomość.

•Wyślij SMS

Wyślij SMS na numer 664 908 556o treści: SzczepimySie. Otrzymasz SMS z tego numeru z prośbą o przekazanie numeru PESEL, a potem o przesłanie kodu pocztowego. System zaproponuje Ci najbliższy termin na szczepienie w punkcie blisko Twojego domu. Jeśli ten termin nie będzie dla Ciebie dogodny, wybierzesz inny. Po zarejestrowaniu, na dobę przed szczepieniem, otrzymasz SMS-a przypominającego o terminie i miejscu.

JEŚLI NIE BĘDZIE WOLNEGO TERMINU:do wszystkich osób, które wyślą SMS, oddzwoni konsultant infolinii po uruchomieniu nowych terminów szczepień.

•Skorzystaj z e-Rejestracji

e-Rejestracja dostępna jest na stronie pacjent.gov.pl.Potrzebny jest do tego profil zaufany. System zaproponuje Ci pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko Twojego adresu. Jeśli żaden z proponowanych terminów nie będzie Ci paso-wał albo będziesz chciał zaszczepić się w innym punkcie, w innym mieście –będzie taka możliwość. Wystarczy, że skorzystasz z wyszukiwarki i wskażesz datę i miejsce. Po zarezerwowaniu terminu otrzymasz SMS. Kolejny SMS z przypomnieniem o szczepieniu do-staniesz dzień przed terminem.Zarejestruj się w punkcie szczepie.

Gdzie znaleźć odpowiedzi na pytania? Zakładka: „Pytania i odpowiedzi” https://www.gov.pl/web/szczepimysie/pytania-i-odpowiedzi

Dlaczego warto się zaszczepić? 10 powodów: 

1. Uchronisz się przed zakażeniem COVID-19

2. Uratujesz komuś życie

3. Bo masz taką możliwość – szczepionki są dobrowolne, bezpłatne i skuteczna

4. Pomożesz zwalczyć pandemię na świecie

5. Zyskasz spokój wynikający z bezpieczeństwa własnego i najbliższych

6. Bo szczepionki są bezpieczne – zbadane przez polskie i unijne instytucje

7. Bo zostaniesz zbadany wcześniej i poznasz swój stan zdrowia

8. Bo dzięki Tobie szybciej wrócimy do normalności

9. Bo to szansa na: rezygnację z maseczek, powrót do spotkań z rodziną i przyjaciółmi, swobodny dostęp do basenów, siłowni, kin, teatrów…

10. Bo szczepionka to najbardziej skuteczna metoda chroniąca przed zarażeniem różnymi chorobami. Ludzkość z powodzeniem korzysta z tego od kilkuset lat.

 

Przygotowano na podstawie informacji z  www.gov.pl/szczepimysie  24.01.2021r.

 

Dodano w dziale Aktualności 35 dni temu