Informacja o wynikach konkursu „Na najpiekniejszy ogród przydomowy”

 

Wyniki Konkursu „Na najpiękniejszy ogród przydomowy”

W związku z organizowanym Konkursem „Na najpiękniejszy ogród przydomowy” w Gminie Zembrzyce informujemy, że w dniu 12.06.2013 r. Komisja Konkursowa dokonała oględzin ogrodów zgłoszonych do konkursu.

Do konkursu zgłoszono cztery ogrody:

1)      Pani Zofii Miklaszewskiej     - zam. Zembrzyce

2)      Pani Joanny Józefowskiej      - zam. Zembrzyce

3)      Pani Beaty Pływacz               - zam. Śleszowice

4)      Pani Agnieszki Pilarczyk        - zam. Tarnawa Górna.

 Po dokonaniu oględzin wszystkich zgłoszonych ogrodów Komisja postanowiła przyznać

I miejsce: Pani AGNIESZCE PILARCZYK.

 Ogród Pani Agnieszki Pilarczyk wyróżnia się bogactwem i różnorodnością gatunków roślin( drzewka owocowe,  w tym kiwi, różnego rodzaju krzewy, winogrona, rododendrony, byliny i zioła oraz kolorowe kwiaty). Poszczególne okazy połączone zostały w wielobarwne kompozycje. Na uwagę zasługuje również oczko wodne, wykonane z kamienia naturalnego, składające się z dwóch części i kaskady, w którym Pani Agnieszka hoduje różne gatunki ryb
(pstrąg, sum i in.). Oczko wodne otoczone jest odpowiednio dobranymi gatunkami roślin, które dodają mu uroku. Ponadto w ogrodzie Pani Agnieszki zachował się pierwotny ogródek przed starą chatą, z tradycyjną rabatką z pięknymi piwoniami i ziołami.

 Komisja zgodnie stwierdziła, że pozostałe ogrody zasługują na wyróżnienia.

 Ogród Pani Zofii Miklaszewskiej charakteryzuje się bogactwem roślin. Stare drzewa, kolorowe kwiaty i otoczenie lasu tworzą klimat tajemniczości. Duże różaneczniki, byliny

i kwiaty na skalniaku i wzdłuż chodnika tworzą piękne wielobarwne kompozycje.

 Ogród Pani Joanny Józefowskiej to pięknie urządzona działka rekreacyjna, gdzie zauważalnym jest bieżący wkład pracy w jej utrzymanie w idealnym stanie. W swoim ogrodzie Pani Joanna urządziła piękne, pomysłowe rabaty, które tworzą ciekawe kompozycje krzewów i kwiatów.

 Ogród Pani Beaty Pływacz cechują urocze kompozycje kwiatowe na tle pięknej murawy. Uwagę komisji zwróciło pomysłowe zagospodarowanie skarpy przydrożnej oraz piękny kolorowy skalniak, które stanowią wspaniałą dekorację domu.

           

 

Dodano w dziale Aktualności , Kultura 2867 dni temu