SZLACHETNA PACZKA

„Zostań bohaterem, zmieniaj świat na lepsze”

Po niecałych trzech tygodniach w rejonie Sucha Beskidzka i okolice został skompletowany zespół wolontariuszy. Wolontariuszy, którzy mają odwagę wkroczyć w świat biedy i realnie pomóc rodzinie  w potrzebie. Po szkoleniu które dało im merytoryczne przygotowanie, wolontariusze wyruszyli do swoich rodzin.

Wolontariusze niejednokrotnie relacjonują iż spotkanie z rodzinami było dla nich niezwykłym przeżyciem- pełnym wzruszeń i pozytywnych emocji.  Wiemy iż dzięki tym rozmowom już pomagamy!  Bohaterowie jakimi stali się wolontariusze wnoszą pełno entuzjazmu i nadziei na zmianę w życie rodziny.

Bohaterem możesz stać się również Ty!

W jaki sposób?

Wystarczą 4 proste kroki, żeby zostać Darczyńcą i sprawić, że ktoś poczuje się wyjątkowy!

1.   Wybór rodziny

17 listopada została otwarta internetowa baza rodzin na stronie www.szlachetnapaczka.pl – to z niej można wybrać rodzinę i przygotować konkretną, odpowiadającą potrzebom pomoc. Zbierz swoją rodzinę i znajomych i razem przygotujcie Paczkę – wspólnymi siłami uda się zdziałać więcej i odpowiedzieć na większą liczbę potrzeb rodziny dotkniętej biedą. Paczkę możesz przygotować również wraz z pracownikami swojej firmy, klasą w szkole, znajomymi ze studiów i każdą inną grupą ludzi.

 

2.    Kontakt z wolontariuszem opiekującym się rodziną

Na każdym etapie przygotowywania Paczki możesz kontaktować się z wolontariuszem, który opiekuje się rodziną. Wolontariusz może udzielić Ci wskazówek i odpowiedzieć na pytania, jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości jak przygotować Paczkę.

 

3.    Przygotowanie Paczki według listy potrzeb

Rodzina podczas spotkania z wolontariuszem wymieniła rzeczy, których potrzebuje – zostały one zapisane na liście potrzeb rodziny. Wskazała też te, na których najbardziej jej zależy. Pomoc jest odpowiedzią na konkretne potrzeby rodziny.
Masz szansę dać komuś to, za czym tęsknił i na brak czego cierpiał! Pomoc w SZLACHETNEJ PACZCE ma wartość prezentu – oprócz rzeczy pomagających przetrwać, do paczki włóż coś, co jest odpowiedzią na marzenia członków rodziny.

 

4.    Dostarczenie Paczki do magazynu

W dniu finału, w tym roku 7-8 grudnia, zaprosimy Cię do dostarczenia Paczki do magazynu  który będzie w Zembrzycach. Aby jeszcze bardziej podkreślić wyjątkowość prezentu opakuj go w świąteczny papier, zadbaj żeby wyglądał pięknie.

W magazynie będzie czekał na Ciebie wolontariusz, który zawiezie paczkę do rodziny, a następnie podzieli się  z Tobą emocjami, jakie towarzyszyły otwieraniu podarunków. Z pewnością moment, kiedy otrzymasz informację zwrotną i podziękowanie za trud włożony w udzielenie konkretnej pomocy, będzie dla Ciebie wzruszający!

 

Podaruj potrzebującym radość, nadzieję i realną pomoc na święta.
Zrób Paczkę!

Dodano w dziale Ogólne 2614 dni temu