VI Dni Gminy Zembrzyce już za nami

Pierwszy dzień tegorocznych VI Dni Gminy Zembrzyce przebiegał pod hasłem sportowej rywalizacji. Od godziny 9 młodzi piłkarze z terenu Gminy Zembrzyce brali udział w Turnieju Piłki Nożnej Juniorów o Puchar Rady Gminy Zembrzyce. Zawody odbyły się w trzech kategoriach wiekowych: klasy I-III, IV-VI i młodzież gimnazjalna. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania wspomnianej imprezy: trenerom i działaczom sportowym: panu Januszowi Suwadzie, Januszowi Fujakowi, Marianowi Michałkowi, nauczycielom wf- u: panu Piotrowi Taladze, Tadeuszowi Fidelusowi, dyrektorom szkół, nauczycielom i opiekunom, radnym Gminy Zembrzyce, wszystkim, którzy poświęcili swój wolny czas, by sprawić radość dzieciom.

Wyniki rywalizacji przedstawiają się następująco:

Klasy I-III

I miejsce Marcówka

II miejsce Zembrzyce

III miejsce Śleszowice

Klasy IV-VI

I miejsce Zembrzyce zespół nr 2

II miejsce Śleszowice

III miejsce Tarnawa Dolna

Zembrzyce zespół nr 1

Młodzież gimnazjalna

I miejsce  Zembrzyce

II miejsce Marcówka

III miejsce Tarnawa Dolna

Po wręczeniu przez Pana Wójta Eugeniusza Stypułę, Przewodniczącego Rady Gminy Zembrzyce Łukasza Palarskiego, i radnego Gminy Zembrzyce Zdzisława Pływacza pamiątkowych pucharów, dyplomów i upominków ufundowanych przez Bank Spółdzielczy w Suchej Beskidzkiej wszyscy uczestnicy uwiecznieni zostali na pamiątkowych fotografiach.

Od godziny 17 świętowano jubileusz 90 – lecia powstania klubu LKS Garbarz Zembrzyce. Z pewnością miłą wiadomością dla zasłużonego zembrzyckiego klubu była decyzja Prezydium Zarządu Małopolskiego Związku Piłki Nożnej o powiększeniu IV ligi krakowsko-wadowickiej do siedemnastu zespołów. Oznacza to, że Garbarz Zembrzyce będzie w przyszłym sezonie nadal występował w IV lidze. Najważniejszym wydarzeniem pierwszego dnia obchodów „Dni Gminy Zembrzyce” było spotkanie towarzyskie oldbojów: Wisła Kraków VS LKS Garbarz Zembrzyce. Spotkanie, mimo dzielnej postawy oldbojów z Garbarza zakończyło się wynikiem 5:4 dla oldbojów z Wisły Kraków. Po meczu odznaczono zasłużonych działaczy Garbarza, panów:

Mieczysława Talagę, Karola Glińskiego, Edwarda Fidelusa, Adama Pilszaka, Stanisława Łuczaka i zasłużonych zawodników: Mariana Godawę, Mariana Wronę, Mariana Talagę, Stanisława Zemlika, Tadeusza Tokarza, Stanisława Suwadę, Eugeniusza Wysmołka, Jana Kopacza, Jana Talagę. Sobotnie świętowanie zakończono festynem.

Niedzielne uroczystości otworzył występ pań z Zembrzyckiego Koła Gospodyń „Mioduszyna”, następnie zgodnie z planem sceną zawładnęli „Klauni z Centrum Europy” prezentujący 2- godzinny program dla dzieci, bogaty w liczne atrakcje. Tradycyjnie już konferansjerką zajął się Pan Józef Krzak. Nie bacząc na temperaturę poprowadził imprezę w stroju kliszczackim. Zgodnie z zapowiedziami dokonano wręczenia nagród w rozstrzygniętym niedawno konkursie „Na najpiękniejszy ogród przydomowy, obejście w gospodarstwie rolnym”. Dalsze atrakcje, to występy naszych perełek – Orkiestry Dętej „Rytm”  i I. Stowarzyszenia Muzycznego ze Śleszowic. Występ Hanny Wójciak – artystki folkowej samodzielnie piszącej teksty doskonale zgrane z muzyką budził skrajne emocje. Na zakończenie festynu wystąpił zespół Faraday, prezentując przeboje polskiego rocka.

Serdecznie dziękujemy paniom z Koła Gospodyń „Mioduszyna” za przygotowanie poczęstunku, paniom z KGW „Marcowianki” i KGW „Redz” za barwne stoiska i jak zwykle bezinteresowną pomoc w zorganizowani święta naszej gminy. Panu Krzakowi za piękne, bezpłatne poprowadzenie imprezy i ufundowanie nagród oraz wszystkim społecznikom, którzy pomagali przy składaniu ławek i namiotów i zapewnieniu bezpieczeństwa.

 

KFW

Dodano w dziale Ogólne 2829 dni temu