V Charytatywny Bieg Niepodległości w Zembrzycach

W niedzielę 10 listopada 2019 r. o godzinie 13.00  w Zembrzycach wystartuje V  Charytatywny Bieg Niepodległości. Współorganizatorami  biegu charytatywnego są: Stowarzyszenie Mocni Pomocni, Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Zembrzycach, Urząd Gminy oraz Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej.

W biegu może wziąć udział każdy. Dlatego organizatorzy liczą, że na starcie pojawią się nie tylko profesjonalni biegacze, ale również amatorzy –  i nie tylko mieszkańcy z gminy Zembrzyce, powiatu suskiego i okolic, którzy zechcą spędzić Święto Niepodległości na sportowo, a przy okazji pomóc. W tym roku dochód z zawodów przeznaczony będzie na operację dla Leny Bartniczak ze Skawicy.

Bieg odbędzie się w na trzech  dystansach biegowych:

-„Bieg  Rodzinny”- czyli bieg i marsz Nordic Walking na   2km,
- „Szybka Piątka” –
bieg i marsz Nordic Walking na 5, 5 km,
- „Bieg główny” –
bieg na 11 km (dwa okrążenia 5,5 km ).

Dla dzieci i młodzieży będą zorganizowane zawody biegowe na dystansach:
- 100 m – dla przedszkolaków
- 300 m – kl. 1 i 2
- 500 m – kl. 3
- 600 m- kl. 4 i 5
- 700 m – kl. 6 i 7
- 800 m – kl. 8

Uwaga! Dzieci i młodzież mogą również startować razem z rodzicami w „Biegu Rodzinnym” na 2 km ( wpisowe dla dzieci 20 zł) i otrzymują pakiet  startowy.

Na wszystkich dystansach zarówno w marszu NW jak i biegach ( oprócz zawodów dla dzieci na boisku LKS Garbarz) będzie prowadzony pomiar czasu. Za pierwsze trzy miejsca w poszczególnych kategoriach zawodnik otrzyma statuetkę i pamiątkowy dyplom. Dzieci, które zajmą trzy pierwsze miejsca otrzymają również dyplom oraz słodkie upominki.
Przewidziano również nagrodę dla „Najliczniejszej  rodziny”, dla najstarszego i  najmłodszego uczestnika biegu/marszu oraz dla najszybszego biegacza/maszerującego z Gminy Zembrzyce ( bieg główny i marsz NW na 5,5 km), dla  mistrza powiatu suskiego w biegu na 11 km oraz w marszu NW na 5,5 km, dla najszybszego samorządowca / nauczyciela/ przedstawiciela służb mundurowych w Biegu Głównym, a także puchar dla najliczniejszej grupy z jednego klubu.

Zgłoszeń należy dokonywać poprzez stronę internetową: http://chronotex.pl/opis-zawodow/?id_zawodow=418&fbclid=IwAR0YcyvJsDButdO_8lVOuSDwlebY1k2I8GONbf1phFS6mSZlXIcOrfyKX2s

(UWAGA : zawodnicy którzy zapiszą się i opłacą wpisowe do 02.11.2019r.  otrzymają numer startowy personalizowany)  Opłata 40 zł, a dzieci i młodzież do 17 lat – 20 zł) oraz w dniu  biegu w Biurze Zawodów, które będzie czynne od 8.00- 12.00 ( do wyczerpania limitu miejsc). Opłata w tym dniu wynosi  50 zł, a dzieci i młodzież do 17 lat – 20 zł), ).W tym dniu będą również przyjmowane zapisy na bieg dla dzieci ( bezpłatne). Biuro Zawodów znajdować się będzie w Centrum Rekreacji i Wypoczynku „Nad Paleczką” (budynek przy LKS „Garbarz” Zembrzyce).

W ramach opłaty startowej każdy uczestnik biegu głównego otrzymuje pakiet startowy, na który składają się:  numer startowy, pamiątkowa koszulka, pamiątkowy medal na mecie, artykuły pozyskane od sponsorów, wodę na mecie, talon na ciepły posiłek. Dla zawodników po zakończonym biegu i marszu będzie przygotowana Strefa Masażu. Nad zdrowiem i bezpieczeństwem zawodników czuwać będzie Grupa Fantom Ratownictwo Medyczne oraz strażacy z jednostek OSP.

W trakcie trwania V Charytatywnego Biegu Niepodległości wystąpi zespół regionalny Cieślica z Zawoi. Odbędzie się także  kiermasz charytatywny. Będzie można napić się kawy, herbaty oraz zjeść pyszne ciasto.

UWAGA!!! Wśród uczestników V Charytatywnego Biegu Niepodległości w Zembrzycach będą rozlosowane nagrody niespodzianki. Warunkiem uczestniczenia w losowaniu będzie wykupiona opłata startowa,  obecność w trakcie losowania   i posiadanie numeru startowego.

PROGRAM BIEGU :

8.00- 12.00 – zapisy i wydawanie pakietów w Biurze Zawodów w Centrum Rekreacji i Wypoczynku „Nad Paleczką” w Zembrzycach (boisko „Garbarz”Zembrzyce)

12.00 – 12.45 – zawody sportowe dla dzieci na boisku w Zembrzycach ( bez wpisowego) :

- 100 m – dla przedszkolaków
- 300 m – kl. 1 i 2
- 500 m – kl. 3
- 600 m- kl. 4 i 5
- 700 m – kl. 6 i 7
- 800 m – kl. 8

Zapisy do biegów dzieci w dniu zawodów. Uwaga! Dzieci i młodzież mogą również startować razem z rodzicami w „Biegu Rodzinnym” na 2 km ( wpisowe dla dzieci 20 zł).

-12.50- rozpoczęcie zawodów, powitanie zawodników, odśpiewanie hymnu, pamiątkowe zdjęcie,
-13.00 – START – „Bieg Główny” na 11 km,
-13.05 – START – „Szybka Piątka” i Marsz Nordic Walking na 5,5 km
-13.10 – START „Bieg Rodzinny” i Marsz Nordic Walking na 2 km,
-13.30- 14.45 –
akcja profilaktyczna, poczęstunek dla zawodników, nowości z fitnessu, pokaz zumby, występy artystyczne, kiermasz charytatywny, występ zespołu Cieślica z Zawoi.
- 14.45- 15.00 –
podziękowania dla sponsorów, losowanie nagród dla uczestników V Charytatywnego Biegu Niepodległości,
-15.00 – 16.00 –  
dekoracja zwycięzców, wręczenie nagród, Ligi Biegowej Powiatu Suskiego, zakończenie imprezy

Więcej informacji ( regulamin, opis trasy, oświadczenia oraz inne ważne informacje) dostępne są na:

-  stronie wydarzenia na Facebooku https://www.facebook.com/events/2383386281930538/
- stronie Stowarzyszenia Mocni Pomocni
- stronie pomiaru czasu Chronotex.pl
- stronie Urzędu Gminy oraz Gminnego Ośrodka Kultury i Czytelnictwa w Zembrzycach.

( Jola Żmija – koordynator biegu)

 

Dodano w dziale Aktualności 94 dni temu