„Czas na łyżwy”

 

Uczniowie z Gminy Zembrzyce będą  w ramach gminnego projektu uczyć się jeździć na łyżwach. Od 10 stycznia 2019r.  rozpoczyna się realizacja projektu „Czas na łyżwy”.
Gmina Zembrzyce  na ten projekt pozyskała  dodatkowe środki finansowe z Ministerstwa Sportu i Turystyki na  realizację w 2019 roku zajęć sportowych dla uczniów, ukierunkowanych na upowszechnianie sportów zimowych.
Cykl zajęć  nauki  jazdy na łyżwach przeznaczony jest dla 33 uczniów  klas VII i VIII z  Zespołu Szkół w Zembrzycach i Szkoły Podstawowej w Marcówce.
Celem zajęć w ramach projektu jest aktywizacja sportowa dzieci i upowszechnianie sportów zimowych. Będą to zajęcia łyżwiarstwa o charakterze ogólnorozwojowym. W trakcie trwania projektu prowadzona będzie nauka jazdy na łyżwach oraz podstawowe techniki poruszania i zatrzymywania się na lodowisku. Nad szkoleniem uczestników będzie czuwał instruktor łyżwiarstwa.
Bezpłatne zajęcia pozalekcyjne będą prowadzone na  lodowisku  sezonowym „Biały Orlik” w Suchej Beskidzkiej w okresie od 10 stycznia do 25 lutego 2019 r. Uczniowie zostali podzieleni na 3 grupy, każda z grup będzie miała 10 wyjazdów po 1,5 godziny. Uczestnicy będą mieć zapewniony dowóz wraz z opieką, wstęp i wypożyczenie łyżew.
Gmina wyda na realizację projektu  12 165 zł, w tym 6 000 zł z Ministerstwa Sportu i Turystyki.
Mamy nadzieję, że udział w tym projekcie przyczyni się nie tylko do zdobycia nowych umiejętności, ale będzie również ciekawym doświadczeniem.

Dodano w dziale Aktualności 222 dni temu