Konkursu Wiedzy Ogólnej „Leonardo”

Informujemy, że po raz dwudziesty drugi zorganizowano Konkurs Wiedzy Ogólnej „Leonardo”  dla młodzieży gimnazjalnej (klasy II i III) z terenu gmin zrzeszonych w Stowarzyszeniu Gmin Babiogórskich oraz dla młodzieży słowackiej z gmin należących do Zdrużenia Babia Hora. W etapie gminnym, który odbył się 21 marca 2018 r., w szkole w Tarnawie Dolnej, uczestniczyło 10 uczniów klas gimnazjalnych.

Rozwiązywali oni test pisemny liczący 33 pytania. Pytania konkursowe obejmowały  podstawowe przedmioty ogólnokształcące, wiedzę  o regionie oraz religię.  Najlepszymi w tegorocznej edycji konkursu w naszej gminie okazali się:  Aleksandra Prorok – Gimnazjum Zembrzyce, Mikołaj Hrapkowicz – Gimnazjum Zembrzyce, Natalia Gierat – Gimnazjum Zembrzyce. Dwóch pierwszych  laureatów będzie  reprezentowało Gminę Zembrzyce w finale w dniu 25 kwietnia na zamku suskim.

Nagrodą dla finalistów, którzy wykazali się swoją wiedzą jest w tym roku  dwudniowa wycieczka do Łańcuta i Zamościa. Wszystkim biorącym udział w konkursie gratulujemy.

Dodano w dziale Aktualności 363 dni temu