Konkurs wiedzy „Leonardo”

Leonardo to konkurs wiedzy ogólnej dla uczniów gimnazjów organizowany przez Stowarzyszenie Gmin Babiogórskich. Kolejny już raz biorą w nim udział uczniowie Gminy Zembrzyce która jest członkiem Stowarzyszenia Gmin Babiogórskich. W tym roku szkolnym, do XXI edycji, przystąpiło 11 uczniów z klas gimnazjalnych. Uczniowie przeglądali dostępną w bibliotece szkolnej literaturę , przyjrzeli się strony internetowe poszczególnych powiatów wchodzących w skład SGB – studiując ich historię i kulturę, lecz to nie wszystko bowiem  należało również wykazać się znajomością wiedzy ogólnej na poziomie gimnazjalnym.

Etap gminny w tym roku odbył się w Zespole Szkół w Zembrzycach w dniu 28 lutego 2017r. Po przeprowadzeniu eliminacji, polegających na rozwiązaniu  niełatwego testu, wyłoniono finalistów:

I miejsce Nosal Karolina – Gimnazjum w Tarnawie Dolne

II miejsce Aleksandra Prorok – Gimnazjum w Zembrzycach

III miejsce Wiktoria Ćwiertnia – Gimnazjum w Tarnawie Dolnej

Zgodnie z regulaminem konkursu naszą gminę w finale reprezentowała będzie  pierwsza dwójka, czyli Karolina Nosal i Aleksandra Prorok, w dniu 21 marca br. w Zespole Szkół w Makowie Podhalańskim. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, nagrody i drobne upominki, a pierwsza dwójka pojedzie w nagrodę na atrakcyjną wycieczkę w Góry Świętokrzyskie w dniach 20-21 maja br.

Dziękujemy uczestnikom za udział w konkursie, a laureatom życzymy szczęścia w finałowym etapie konkursu.

Dodano w dziale Aktualności 493 dni temu