„Jasełka” w szkole Podstawowej w Marcówce

17 stycznia 2016 roku tradycyjnie w Szkole Podstawowej w Marcówce wystawiono „Jasełka”.  W tym roku było to przygotowane z wielkim rozmachem widowisko sceniczne. Po krótkim wprowadzeniu  przez Panią Dyrektor Szkoły Renatę Krzystoń i Wójta Gminy Zembrzyce Łukasza Palarskiego rozpoczął się  trwający ponad 2 godziny spektakl. Zaangażowali się w nim wszyscy uczniowie, rodzice, dyrekcja i grono pedagogiczne szkoły. Sala gimnastyczna pękała w szwach: ledwo pomieściła wszystkich uczniów, ich rodziców, bliskich i  zaproszonych gości.

Spektakl wyreżyserowały z zapewnieniem oprawy muzycznej Pani Jolanta Fidelus,  Siostra  Alicja  Zielińska i  Pani Jolanta Żmija .W przygotowywanie uroczystości zaangażowały się wszystkie klasy,  Scenografię pełną uroczych dekoracji wykonały Panie: B. Bebak, J. Fidelus, M. Bączek, T. Orgal,  B. Rusin, A. Zadora M. Porębska,  M. Janik oraz panowie Sz. Pietrusa i J. Porębski.

Tegoroczne Jasełka połączone były z świętowaniem Dnia Babci i Dziadka. Dla nich najmłodsi wychowankowie szkoły przygotowali specjalne piosenki, życzenia i upominki.

Jasełka zakończyły się wspólnym kolędowaniem z Zespołem Kusica Tadeusza Wojtanka.

Dziękujemy za podtrzymywanie tradycji związanej z przeżywaniem Świąt Bożego Narodzenia i dołączamy się do słyszanych zewsząd  głosów zachwytu nad pięknym przedstawieniem.

 

Dodano w dziale Aktualności , Kultura 1311 dni temu