Dzień Rodziny w Tarnawie Dolnej

ŚWIĘTO RODZINY W TARNAWIE DOLNEJ

W dniu 18 czerwca  w Zespole Szkół w Tarnawie Dolnej świętowaliśmy Dzień Rodziny w ramach obchodów Dnia Ziemi Tarnawskiej.

Święto całej społeczności szkolnej i lokalnej rozpoczęła msza święta w kościele parafialnym. Następnie uroczystości przeniosły się do szkoły. Impreza rozpoczęła się prezentacją projektu edukacyjnego klasy II gimnazjum, a w dalszej kolejności na rodziców czekała niespodzianka – dzieci z oddziału przedszkolnego  oraz klas I-III wzruszająco recytowały wiersze skierowane do mam i tatusiów. Nasi milusińscy, zaprezentowali również swoje talenty poprzez śpiew oraz taniec.

Podczas imprezy zadbano również o smakołyki i słodki poczęstunek dla dzieci i przybyłych gości. Ciasta, popcorn, wata cukrowa, napoje, słodycze to tylko część pyszności przygotowanych we współpracy z prężnie działającą Radą Rodziców.

Kolejną częścią pikniku były przebiegające w radosnej atmosferze zabawy integrujące rodziców i dzieci, m.in. rozgrywki szachowe, tenis stołowy. Emocje obecnych mocno podgrzewane były w czasie rywalizacji między rodzicami a dziećmi, wszyscy kibicowali i dopingowali swoich faworytów.

Po rozgrywkach na dzieci czekało mnóstwo wspaniałych atrakcji: konkursy i turnieje z animatorami, zabawa na dmuchanej zjeżdżalni, w dmuchanym zamku, szycie fartuszków, zajęcia metodą quilling, konkurs plastyczno- literacki, historyczny i wiele innych.

Uroczystości takie jak ta integrują rodzinę, społeczność lokalną,  dają okazję do wspólnego spędzenia czasu i zbliżają do siebie ludzi, dlatego cieszą się one u nas dużym zainteresowaniem.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodano w dziale Aktualności 1154 dni temu