Oczyszczacze powietrza dla najmłodszych

Oczyszczacze powietrza zostały przekazane przez Marszałka Województwa Małopolskiego w ramach realizacji projektu zintegrowanego LIFE pn.: „Wdrażanie Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego – Małopolska w zdrowej atmosferze” współfinansowanego ze środków  LIFE Unii Europejskiej pragnie zwrócić uwagę na problemy z jakością powietrza w Małopolsce.

Gmina Zembrzyce otrzymała  nieodpłatnie dzięki podpisanej umowie darowizny 4  oczyszczacze powietrza po jednym dla każdej ze szkół. Oczyszczacze trafiły do oddziałów przedszkolnych w Tarnawie Dolnej, Śleszowicach i w Marcówce oraz  w przedszkolu w Zembrzycach.

Oczyszczacze swoimi parametrami są dostosowane do potrzeb 60-metrowej sali przedszkolnej i oczyszczają 388 m3 powietrza na godzinę. W ciągu każdej godziny są w stanie dwukrotnie przefiltrować całe powietrze w danym pomieszczeniu. Dodatkowo wyposażono je w filtry HEPA wysokiej klasy H13, które wychwytują nie tylko pyły i szkodliwe substancje, ale także kurz, alergeny i bakterie. Przy tym są ciche i mogą być włączone w każdej chwili pracy z dziećmi czy w trakcie ich przerw na drzemkę. Są to urządzenia w pełni bezpieczne dla dzieci. Wyposażone są m.in. w blokadę rodzicielską i funkcję automatycznego wyłączenia przy próbie otwarcia klapy czy w przypadku przewrócenia urządzenia.

Dzięki tym nowoczesnym urządzeniom najmłodsi mają szansę ustrzec się nie tylko przed smogiem, ale też przed problemami zdrowotnymi, w tym m.in. alergią.

Dodano w dziale Aktualności 146 dni temu