Jubilesz 10- lecia „MIODUSZYNY”

W sobotę nasze panie z Zembrzyckiego Koła Gospodyń „Mioduszyna” świętowały jubileusz 10 – lecia rozpoczęcia swej działalności. Uroczystość rozpoczęła msza święta w kościele parafialnym w Zembrzycach w intencji zmarłych członkiń oraz o pomyślność i zdrowie dla zrzeszonych w kole pań.  Dalsza cześć uroczystości odbyła się na hali sportowej. Przewodnicząca  stowarzyszenia, ta sama od 10 lat Pani Janina Benisz, powitała przybyłych gości i przypomniała  najważniejsze wydarzenia  z historii Zembrzyckiego Koła Gospodyń, będącego równocześnie zespołem wokalnym. Były kwiaty, gratulacje,  oraz życzenia. Wiele ciepłych i serdecznych słów oraz prezentów otrzymały tegoroczne jubilatki od zaproszonych gości. Składali je zarówno przedstawiciele władz, jak i organizacji działających na terenie gminy i powiatu. Na tak wzniosłej uroczystości nie zapomniano o torcie, przy którym odśpiewano gromkie „Sto lat” dla jubilatek.

Dziś ZKG „Mioduszyna” jest stowarzyszeniem  skupiającym 17 kobiet. Panie są w różnym wieku, czynne zawodowo i emerytki, ale bez względu na to są młode duchem, aktywne i twórcze. Panie prowadzą aktywną działalność nie tylko na rzecz mieszkańców Zembrzyc, ale również reprezentują gminę w Powiecie i Województwie, a także chętnie uczestniczą w życiu parafii.

Dziękujemy ZKG „Mioduszyna” za zaangażowanie i aktywne wzbogacanie lokalnej kultury oraz promocję Gminy Zembrzyce. Jednocześnie życzymy szerokich perspektyw rozwoju, wytrwałości w realizowaniu zamierzonych planów, kolejnych jubileuszy, wielu radości i sukcesów.

UG

Dodano w dziale Aktualności 330 dni temu